كيف تصنع الذرة المكسيكية في المنزل مثل الخارج! ذرة مكسيكية ، أقل من 60 دقيقة

طرز تهیه ذرت مکزیکی

كيف تصنع الذرة المكسيكية في المنزل مثل الخارج! ذرة مكسيكية ، أقل من 60 دقيقة

موضوع هذا المقال مخصص لكيفية تحضير الذرة المكسيكية. لا شك أن معظمكم على دراية بهذا الطعام اللذيذ. الذرة المكسيكية هي واحدة من الأطعمة السريعة التي تم استيرادها إلى إيران في السنوات الأخيرة واكتسبت الكثير من المعجبين منذ البداية. نظرًا لوجود العديد من الأشخاص الذين لا يثقون بالطعام الخارجي ، فإنهم يميلون إلى إعداد هذا الطعام لأنفسهم وفي المنزل. لذلك ، ولمساعدة هؤلاء الأحباء ، سنشرح كيفية تحضير الذرة المكسيكية في هذا المقال. حتى يتمكن الناس من صنع هذا الطعام في المنزل من خلال قراءة هذا المقال.

طرز تهیه ذرت مکزیکی

لذا ما در این مطلب انواع طرز تهیه این غذا اعم از طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال، طرز تهیه ذرت مکزیکی در منزل مثل بیرون! کمتر از 60 دقیقه، طرز تهیه سس ذرت مکزیکی، چگونه تهیه کردن ذرت مکزیکی بدون قارچ و همچنین ادویه مخصوص ذرت مکزیکی را معرفی می نماییم. برای ﺁشنایی با این مطالب با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

طرز تهیه ذرت مکزیکی در منزل مثل بیرون! کمتر از 60 دقیقه

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم ذرت مکزیکی امروزه به یکی از خوشمزه ترین میان وعده ها تبدیل شده است و افراد زیادی خصوصا کودکان از طرفداران مخصوص این میان وعده هستند. از آنجایی که بسیاری از افراد تمایل دارند که طرز تهیه این غذا را مثل همان چیزی که در بیرون میل می کنند بدانند ما نیز در این مطلب طرز تهیه ذرت مکزیکی در منزل مثل بیرون! کمتر از 60 دقیقه را به سه روش توضیح می دهیم. تا هر کدام از این روش ها که برای افراد و علاقه مندان آسان تر بود از همان روش استفاده کنند.

طرز تهیه ذرت مکزیکی در منزل

این سه روش طرز تهیه ذرت مکزیکی اعم از طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال، طرز تهیه ذرت مکزیکی با کنسرو ذرت و طرز تهیه ذرت مکزیکی در منزل مثل بیرون! کمتر از 60 دقیقه که همان ذرت مکزیکی خیابانی است.

  ذرت برای کودکان مضر است؟ 9 سوال در مورد پاپ کورن و ذرت مکزیکی،ذرت برای کودکان

در ادامه به تشریح این سه روش می پردازیم.

طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال

همان طور که گفتیم امروزه با ورود فست فودها و اسنک ها به وعده های غذای افراد سبب شده که این غذاها طرفداران زیادی را پیدا کنند که از عواملی که سبب این استقبال فراوان شده است لذیذ بودن این غذاها خاصیت آن که شامل ویتامین c و همچنین سریع آماده شدنشان می باشد. در بین این فست فودها ذرت مکزیکی یکی از لذیذترین میان وعده می باشد و همچنین طرز تهیه بسیاری ساده ای دارد. از این رو بسیاری از افراد تمایل دارند که با یادگیری تهیه این میان وعده یک ذرت مکزیکی خیابانی درست کنند و در منزل نوش جان کنند.

ذرت مکزیکی به حدی خوشمزه و پرطرفدار است که امروزه علاوه بر جای داشتن در منوی رستوران ها و فست فودی های بزرگ در دکه های کوچکی که در سطح شهر وجود دارد نیز می باشد. این میان وعده از جمله غذاهایی است که هر آشپزی بنا به سلیقه خود می تواند موادی را به آن اضافه کند و یا بر حسب سلیقه و ذائقه خود نسبت مواد اولیه آن را تغییر دهد و کم و زیاد کند. لازم به ذکر است که بدانید این کار در نهایت بر طعم و مزه و کیفیت ذرت مکزیکی اثر می گذارد.

طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال

حال ما در این قسمت سه روش طرز تهیه ذرت مکزیکی را توضیح می دهیم که دقیقا طعم و کیفیت آن مثل ذرت مکزیکی خیابانی می شود. تا هر وقت که هوس این میان وعده خوشمزه را کردید بتوانید در منزل آن را درست کنید و دیگر نیازی به بیرون رفتن برای خریدن این میان وعده را ندارید.

در واقع مواد اولیه و اصلی که برای تهیه این میان وعده خوشمزه نیاز است دانه های ذرت است که برای این کار هم می توانید از دانه های بلال استفاده کنید و هم از کنسرو ذرت.

طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال: در این روش دون کردن بلال بسیار مهم است. چرا که باید تمام دانه های ذرت رو از بلال جدا کنید. برای این کار می توانید از ته یک قاشق یا لبه یک چاقوی بلند استفاده کنید. به این شکل که ته قاشق یا چاقوی بلند یک ردیف در راستای طولی بلال را جدا کنید. برای اینکار می توانید چاقو یا ته قاشق را در داخل بلال بندازید و مثل هرم اون ردیف را خالی کنید.

  15 مزایا و معایب پزشکی بلال برای شما

در این مرحله امکان دارد برخی دانه ها له شوند. بعد از جدا کردن یک ردیف خالی کردن سایر ردیف ها زمانی نمی برد و می توانید در عرض چند دقیقه و با دست باقی ذرت ها را جدا کنید. پس از جدا کردن دانه های ذرت از بلال به سایر مراحل می پردازیم.

مواد لازم برای تهیه ذرت مکزیکی عبارتند از: ذرت 300 گرم البته با سلیقه آشپز می تواند کم یا زیاد شود، کره 20 گرم، قارچ خرد شده یک پیمانه ( بسیاری از افراد ذرت مکزیکی بدون قارچ دوست دارند که در این صورت می توانید نریزید)، 3 قاشق غذاخوری سس مایونز، 100 گرم پنیر پیتزا و نمک و فلفل.

لازم به ذکر است که بدانید ادویه مخصوص ذرت مکزیکی زیاد می باشد و بسیاری از افراد تمایل دارند این میان وعده را با ادویه مخصوص خود تهیه کنند که در این صورت باید گفت ادویه مخصوص ذرت مکزیکی شامل آویشن و کره مارگارین و آبلیمو می باشد.

ذرت مکزیکی بدون قارچ

طرز تهیه ذرت مکزیکی با بلال به این صورت است که چون ذرت ها خام هستند پس در ابتدا باید آن ها را در محلول آب و نمک روی حرارت بگذارید تا به مدت 30 تا 45 دقیقه پخته شود. سپس ذرت ها را با روغن در ماهیتابه همراه با نمک و فلفل تفت دهید. تا زمانی که آب ذرت ها به خوب گرفته شود. در مرحله بعدی قارچ ها را به صورت ورقه ای برش داده و در ظرفی جداگانه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا آب آن گرفته شود.

مرحله بعد مرحله آب کردن کره است که برای اینکار ظرفی از ﺁب را روی حرارت می گذارید و سپس ظرفی دیگر که در برابر حرارت مقاوم است را درون آب در حال جوش می گذاریم و کره را در داخل آن می گذاریم تا ﺁب شود. ذرت و قارچ را به کره اضافه می کنیم. پس از کمی حرارت دیدن سس مایونز و پنیر پیتزا را به آن اضافه می کنیم.

سپس مخلوط می کنیم تا ذرت و پنیر کاملا با هم ترکیب شوند. در این مرحله ذرت مکزیکی آماده هست و بنا به سلیقه خود می توانید ادویه مخصوص ذرت مکزیکی و نمک و فلفل را به آن اضافه کنید.

طرز تهیه ذرت مکزیکی با کنسرو ذرت

طرز تهیه ذرت مکزیکی به این روش بسیار ﺁسان است و زمانبر هم نمی باشد. مواد اولیه در این روش کنسرو ذرت مکزیکی یک قوطی، قارچ 100 گرم که باز هم اگر ذرت مکزیکی بدون قارچ دوست دارید می توانید از آن استفاده نکنید. و سایر مخلفات و ادویه جات مخصوص ذرت شامل کالباس و سس و آویشن و کره و آبلیمو و پنیر و نمک و فلفل و …

طرز تهیه ذرت مکزیکی با کنسرو ذرت

در این روش نیز ابتدا ذرت ها را بخارپز می کنیم و سپس سس مخصوص را به ﺁن را اضافه می کنیم که طرز تهیه سس ذرت مکزیکی را در مرحله قبل توضیح دادیم. طرز تهیه سس ذرت مکزیکی به این صورت است که سس مایونز و کره و نمک و فلفل و آویشن با هم مخلوط و به ذرت اضافه می کنیم و سپس پنیر پیتزا به ان اضافه می کنیم.

طرز تهیه ذرت مکزیکی مثل بیرون

این روش تهیه ذرت مکزیکی با کمی مواد مضر است. در این روش باید از دانه های بلال های کوتاه استفاده کنید. چرا که دانه هایشان درشت تر و زردتر از شیر بلال های کبابی هستند. سپس ذرت ها را بخار کنید و ادویه مخصوص ذرت مکزیکی که آویشن، فلفل سیاه و قرمز، پودر سیر، گلپر و ادویه کاری می باشند را به آن اضافه کنید.

طرز تهیه ذرت مکزیکی مثل بیرون

در این روش ابتدا کره و قارچ را با هم مخلوط و سپس ذرت ها را به آن اضافه کنید. تفت دهید. ادویه ها را به مخلوط اضافه کنید و سپس با اضافه کردن سس مایونز آنها را با هم مخلوط کنید. پس از برداشتن از روی حرارت پنیر پیتزا را به آن اضافه کنید.

  12 فایده کاکل ذرت؛ از پوست تا سنگ کلیه و عفونت ادراری و ...

1 Comment
  • ایران
    Posted at 05:52h, 06 بهمن پاسخ

    سلام
    مثل همیشه عالی بود.
    ممنون

Post A Comment