طرز تهیه 3 نوع نوشیدنی توت فرنگی (شربت، تخم شربتی، اسموتی)

انواع نوشیدنی توت فرنگی

طرز تهیه 3 نوع نوشیدنی توت فرنگی (شربت، تخم شربتی، اسموتی)

نوشیدنی توت فرنگی یکی از نوشیدنی هایی است که به واسطه ی طعم بسیار لذیذ و مطلوبی که دارد از طرفداران کثیری برخوردار است. به طور کلی رسپی های متعددی تحت عنوان نوشیدنی های توت فرنگی وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای ویژگی های مجزایی هستند.

این نوشیدنی دارای تنوع بسیار زیادی می باشد و طبق دستورات متعدد و مختلفی تهیه می شود، به گونه ای که اگر منوی یکی از کافی شاپ های موجود در سطح کشور را بررسی و مطالعه کنید موارد گوناگونی تحت عنوان نوشیدنی توت فرنگی مشاهده خواهید کرد که همواره از تقاضا کنندگان عدیده ای برخوردار هستند.

بهترین و محبوب ترین نوشیدنی هایی که با استفاده از میوه ی خوش مزه ی توت فرنگی تهیه می شوند، نوشیدنی توت فرنگی با بستنی است و دارای انواع و اقسام دستور هاست که تحت عنوان های مختلفی شناخته شده اند.

از جمله پرطرفدار ترین نوشیدنی های توت فرنگی با بستنی مواردی هستند نظیر گلاسه توت فرنگی، شیک توت فرنگی نوتلا، معجون توت فرنگی و … که در ترکیب همه ی آن ها وجود توت فرنگی و بستنی مواردی یکسان هستند.

نوشیدنی توت فرنگی

ما در این مقاله توانسته ایم طرز تهیه 3 نوع نوشیدنی توت فرنگی (شربت، تخم شربتی، اسموتی) را که از نوشیدنی های تهیه شده با بستنی هستند بیاوریم. طرز تهیه 3 نوع نوشیدنی توت فرنگی (شربت، تخم شربتی، اسموتی) که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم جزء بهترین و پر طرفدار ترین نوشیدنی های تهیه شده با شربت توت فرنگی و بستنی هستند که به طور حتم در منوی همه ی کافی شاپ ها وجود دارند. این میوه علاوه بر کمپوت توت فرنگی خوش مزه دارای موارد استفاده دیگری نیز می باشد که در ادامه به آن پرداخته ایم

دستور تهیه ی گلاسه توت فرنگی

همان طور که گفتیم نوشیدنی توت فرنگی با بستنی جزء پر طرفدار ترین نوشیدنی هایی است که دارای ویتامین های مختلف از جمله ویتامین C می باشد که دستور تهیه های زیادی نیز دارد. یکی از خوش طعم ترین و محبوب ترین آن ها گلاسه توت فرنگی است که دارای طرز تهیه ی مخصوصی می باشد. البته این نوشیدنی خوش مزه دستور تهیه های زیادی دارد که ما در این جا یکی از بهترین، در دسترس ترین و ساده ترین روش های آن را آورده ایم.

  طرز تهیه لیموناد (Lemonade) | طرز تهیه 5 نوع نوشیندنی لیموناد

متداول ترین دستور تهیه ی گلاسه توت فرنگی دارای مواد اولیه ای است که عبارتند از:

  •   اسموتی های بستنی با طعم وانیل و یا توت فرنگی
  •  مقداری شیر
  •  چند عدد توت فرنگی

برای تهیه ی این نوع از نوشیدنی توت فرنگی برای دو الی سه نفر کافی باشد، بهتر است مقدار شیر و توت فرنگی هر کدام به اندازه ی دو لیوان در ازای یک لیوان توت فرنگی باشند. در وهله ی اول توت فرنگی های شسته شده را به همراه شیر داخل مخلوط کن ریخته و با یک دیگر مخلوط می کنیم وقتی که شیر و توت فرنگی حسابی با هم مخلوط شدند، مایع نسبتاً غلیظی به دست می آید.

طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی

برای هر نفر لیوان های جداگانه ای آماده می کنیم که در هر کدام به ازای یک لیوان دو اسموتی از بستنی وانیلی و یا بستنی توت فرنگی گذاشته می شود. حال نوبت به ریختن مایع غلیظ به دست آمده از مخلوط شیر و توت فرنگی روی اسموتی های بستنی می رسد. پس از این مرحله گلاسه بستنی شما حاضر است که به دلخواه می توانید با میوه ی توت فرنگی و یا خامه روی آن را تزئین و آماده ی سرو کنید.

نوشیدنی توت فرنگی تحت عنوان گلاسه توت فرنگی را می توانید بدون استفاده از مخلوط شیر و توت فرنگی و با شربت توت فرنگی هم درست کنید که آن هم طعم لذیذ و مطلوبی دارد.

روش تهیه ی شیک توت فرنگی نوتلا

نوشیدنی توت فرنگی ای که به نام شیک توت فرنگی نوتلا شناخته می شود یکی دیگر از انواع نوشیدنی توت فرنگی با بستنی است که دو ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی آن توت فرنگی و بستنی می باشد. البته لازم به ذکر است به طور کلی شیک ها دارای تفاوت عمده ای با گلاسه ها می باشند، در حقیقت همان طور که در مورد قبلی از طرز تهیه نوشیدنی توت فرنگی گفتیم در گلاسه ها از اسموتی بستنی استفاده می شود، در حالی که برای تهیه ی شیک ها بستنی به صورت مخلوط شده با مواد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و داخل نوشیدنی مشخص نیست.

  تهیه 4 نوشیدنی انبه خوشمزه (آبیموه انبه + شیر انبه + اسموتی + تخم شربتی)

گفتنیست نوشیدنی توت فرنگی های شیک دارای تنوع بسیار زیادی هستند که یکی از آن شیک توت فرنگی نوتلاست. شیک توت فرنگی نوتلا به علت مزه ی بسیار لذیذ و عام پسندی که دارد در زمره ی پر طرفدار ترین نوشیدنی های توت فرنگی قرار گرفته است. حال می خواهیم یکی از رایج ترین دستور تهیه های شیک توت فرنگی نوتلا را بگوییم که در اکثر کافی شاپ ها بر اساس آن تهیه می شود. اصلی ترین مواد اولیه مورد استفاده در این نوع نوشیدنی توت فرنگی مواردی هستند که در ادامه آورده ایم:

  •  توت فرنگی (۸ عدد)
  • شیر ( نصف پیمانه)
  •  بستنی وانیلی ( نیم لیتر)
  •  نوتلا (دو قاشق غذا خوری)

در آماده کردن این نوشیدنی توت فرنگی ابتدا بهتر است توت فرنگی ها را به قطعات کوچک تری تقسیم کنید سپس به همراه نصف پیمانه شیر و نیم لیتر بستنی که از قبل آماده کرده اید در مخلوط کن ریخته و به صورت یک دست مخلوط کنید. این مواد می بایست به قدری با یک دیگر مخلوط شوند که در آخر مایع به دست آمده یکنواخت باشد.

نوشیدنی توت فرنگی خوشمزه

نوشیدنی توت فرنگی خوشمزه

حالا باید مایع توت فرنگی، شیر و بستنی را درون ظرف دیگری بریزید و نوتلا را به آن اضافه کنید. در این مرحله لازم نیست از همزن برقی و یا مخلوط کن برای ترکیب کردن نوتلا با مایع شیر توت فرنگی بستنی استفاده کنید چرا که باید رگه های شکلات نوتلا در مخلوط قابل تشخیص باشد.

بنابراین برای مخلوط کردن نوتلا با مایع شیر بستنی توت فرنگی تنها کافیست از یک چنگال استفاده کنید و تا زمانی که نوتلا خودش را بگیرد هم زدن را ادامه دهید. برای تزئین نوشیدنی توت فرنگی شیک نوتلا می توانید از تکه های توت فرنگی و شکلات نوتلا استفاده کنید که به سلیقه و ابتکار عمل خودتان بستگی دارد. پس از اتمام فرایند تزئین می توانید این نوشیدنی لذیذ را به عنوان دسر میل کرده و لذت ببرید.

طرز تهیه و آماده سازی نوشیدنی توت فرنگی معجونی

نوشیدنی توت فرنگی معجون از دیگر نوشیدنی هایی است که با استفاده از این میوه ی خوش رنگ و خوش طعم درست می شود و به عنوان یکی از دسر های پر طرفدار مصرف می شود.  معجون توت فرنگی نیز همانند دو مورد قبلی از شیر، بستنی و تکه های توت فرنگی تهیه می گردد که بنا به دلخواه و سلیقه ی خود تان می توانید از مواد دیگری نظیر سس توت فرنگی، شکر، پودر پسته، موز و … هم در ترکیبات آن استفاده کنید.

  طرز تهیه نوشیدنی هلو (رانی هلو) | دستور تهیه اسموتی هلو خانگی

اسموتی توت فرنگی

برای تهیه نوشیدنی شیر توت فرنگی معجونی نیز باید از مخلوط کن استفاده کنید و تمام مواد اولیه را به صورت میکس شده آماده نمایید. لازم به ذکر است نوشیدنی توت فرنگی معجونی نسبت به دو نوشیدنی توت فرنگی دیگری که طرز تهیه ی آن ها را در موارد فوق گفته ایم غلیظ تر است و از مقدار توت فرنگی به مراتب بیشتری در ترکیبات آن استفاده می شود.

معجون توت فرنگی از جمله بهترین نوشیدنی های خنکی است که در عرض حداکثر ۳۰ دقیقه آماده می شود و برای دسر های مورد استفاده در فصل تابستان یکی از مطلوب ترین و لذیذ ترین گزینه هاست که خوردن آن را به شدت پیشنهاد می کنیم.

No Comments

Post A Comment