طرز تهیه 9 ملیک شیک خوشمزه و متفاوت برای تابستان

طرز تهیه 9 ملیک شیک خوشمزه و متفاوت برای تابستان

طرز تهیه 9 ملیک شیک خوشمزه و متفاوت برای تابستان

اکثر مردم در فصل گرما همیشه به دنبال نوشیدنی‌هایی هستند که علاوه بر ارزش غذایی، ماهیت سرد و خنکی داشته باشد تا تشنگی آن‌ها را برطرف کند. طرز تهیه 9 میلک شیک، اسموتی و گلاسه جزء این دسته از نوشیدنی‌های خوشمزه هستند که علاوه بر طعم دل‌چسب، عطش را از بین می‌برند. در طرز تهیه اسموتی میزان میوه استفاده‌شده بیشتر از شیر یا بستنی است، اما در میلک شیک و گلاسه مقدار بستنی و شیر بیشتر از میوه است. میلک شیک و گلاسه ازلحاظ طرز تهیه شبیه به هم هستند و تفاوت آن‌ها در نحوه مخلوط کردن مواد است. در میلک شیک شیر و بستنی به‌صورت یکدست باهم مخلوط می‌شود اما در گلاسه شیر بر روی بستنی ریخته می‌شود و مخلوط نمی‌شود.

میلک شیک یک نوشیدنی سرد است که از مخلوط شیر، بستنی و انواع میوه تهیه می‌شود. البته در برخی از میلک شیک‌ها از میوه استفاده نمی‌شود و به‌جای آن از شکلات، قهوه یا طعم دهنده‌های دیگر استفاده می‌شود. میلک شیک شکلات، توت‌فرنگی، طالبی و قهوه جزء میلک شیک‌های پرطرفدار هستند و خوردن آن‌ها در روزهای گرم تابستان بسیار دل‌چسب است. برای تهیه میلک شیک می‌توان از دستگاه میلک شیک ساز یا دستگاه مخلوط‌کن استفاده کرد، البته بدون دستگاه هم می‌توان میلک شیک حاضر کرد، اما ممکن است به‌خوبی و یکدستی میلک شیکی که با دستگاه آماده می‌شود نباشد. در این مقاله قصد داریم تا طرز تهیه 9 میلک شیک خوشمزه را بیان کنیم و شما را با این میلک شیک‌های متفاوت آشنا کنیم. سرفصل‌های این مقاله عبارت‌اند از:

طرز تهیه 9 میلک شیک خوشمزه برای تابستان

 • میلک شیک آناناس
 • میلک شیک کورن فلکس
 • میلک شیک بلوبری
 • میلک شیک گردو و افرا
 • میلک شیک خرما
 • میلک شیک پینات چیز
 • میلک شیک هندوانه
 • میلک شیک زنجبیل و کنجد
 • میلک شیک هلو و رازبری

میلک شیک آناناس

طرز تهیه میلک شیک آناناس

طرز تهیه میلک شیک آناناس

 •  مواد لازم:

کمپوت آناناس لئونارد ٢ فنجان خرد شده
– موز ١ عدد
– شیر ١.٥ لیوان
– بستنی وانیلی ٤ اسکوپ
– شکر به میزان دلخواه

 •  طرز تهیه:

پوست موز را کنده و آن را برش بزنید. تکه های کمپوت آناناس و تکه های موز را به همراه شیر و شکر داخل بلندر ریخته و مخلوط کنید. آنقدر مخلوط کنید تا تکه های میوه در ترکیب کاملا از بین بروند.سپس بستنی را اضافه کرده و بلندر را روی سرعت زیاد قرار دهید تا بستنی نرم شود.در آخر مخلوط را در لیوان بلندی ریخته و سرو کنید.

  چگونه کمپوت آناناس درست کنم؟طرز تهیه قدم ‌به ‌قدم

میلک شیک کورن فلکس

میلک شیک کورن فلکس

میلک شیک کورن فلکس

 • مواد لازم:

– کورن فلکس 2/5 پیمانه

– شیر نیم پیمانه

– بستنی نیم لیتر

 • طرز تهیه:

یکی از میلک شیک هایی که علاوه بر خاصیت خنک‌کنندگی و رفع تشنگی، خاصیت سیرکنندگی هم دارد میلک شیک کورن فلکس است. برای تهیه این میلک شیک به دو و نیم پیمانه کورن فلکس، نیم پیمانه شیر و حدود نیم لیتر بستنی نیاز دارید. شیر را گرم کرده و یک ونیم پیمانه کورن فلکس را حدود 30 دقیقه در شیر خیس دهید، سپس این مواد را در قالب‌های کوچک یخ ریخته و در فریزر بگذارید تا یخ زند. حال زمان آن است که مواد را باهم مخلوط‌کنید. نیم لیتر بستنی که حدود 300 گرم است را به همراه شیر و کورن فلکس یخ‌زده و یک پیمانه کورن فلکس خشک در مخلوط‌کن بریزید و آن‌ها را به مدت 2 تا 3 دقیقه مخلوط‌کنید. میلک شیک شما حاضر است و می‌توانید از خوردن آن لذت ببرید.

میلک شیک بلوبری

میلک شیک بلوبری

میلک شیک بلوبری

 • مواد لازم :

– بلوبری یک فنجان

– بستنی وانیلی 1 پیمانه

– شیر کم‌چرب یا شیر سوی به مقدار کمی

 • طرز تهیه :

یک میلک شیک خوشمزه و عالی برای روزهای گرم تابستان میلک شیک بلوبری است. میوه بلوبری دارای مزه ترش و شیرین است و این باعث می‌شود تا میلک شیک بیش‌ازاندازه شیرین نشود. میلک شیک بلوبری برای کسانی که طعم‌های ترش دوست دارند مناسب است. برای تهیه این میلک شیک خوشمزه ابتدا باید یک فنجان بلوبری را در فریزر قرار دهیم تا یخ بزند. سپس یک پیمانه بستنی وانیلی به همراه کمی شیر کم‌چرب یا شیر سویا و همچنین بلوبری های یخ‌زده را درون دستگاه میلک شیک ساز ریخته و منتظر می‌مانیم تا میلک شیک حاضر شود. در نظر داشته باشید که بهتر است از شیر کم‌چرب استفاده شود تا میلک شیک به‌صورت لخته درنیاید. همچنین برای اینکه میلک شیک حالت خود را از دست ندهد و به‌اصطلاح بریده نشود باید پس از آماده شدن، سریعاً سرو شود.

 

میلک شیک گردو و افرا

میلک شیک گردو و افرا

میلک شیک گردو و افرا

 • مواد لازم :

– شیر نصف لیوان

– بستنی 250 گرم

– سیروپچ افرا 2 قاشق غذاخوری

 • طرز تهیه :

میلک شیک گردو و افرا یک میلک شیک مقوی است زیرا علاوه بر رفع تشنگی تا حدودی گرسنگی فرد را برطرف می‌کند. برای تهیه این نوشیدنی مقوی نیاز به سیروپ افرا، گردو، شیر و بستنی وانیلی است. نصف لیوان شیر را به همراه 250 گرم بستنی، دو قاشق غذاخوری سیروپ افرا و 5 تا 6 عدد گردو در مخلوط‌کن ریخته و آن را به مدت 2 دقیقه خوب مخلوط می‌کنیم. برای زیباتر شدن این میلک شیک می‌توانید روی آن را با گردو تزیین کنید. به خاطر داشته باشید برای اینکه میلک شیک شما غلظت و سرمای خود را در هنگام سرو شدن حفظ کند بهتر است لیوانی که شیک در آن سرو می‌شود از قبل در فریزر قرار داده شود این کار باعث شود میلک شیک مدت‌زمان بیشتری حالت سردی خود را داشته باشد.

میلک شیک خرما

میلک شیک گردو و افرا

میلک شیک گردو و افرا

 • مواد لازم :

– خرما بدون هسته 6 عدد

– شیر نصف لیوان

– دارچین به مقدار لازم

– بستنی وانیلی 300 گرم

 • طرز تهیه :

میلک شیک خرما به‌سرعت حاضر می‌شود و شاید زمان آماده‌سازی آن کمتر از 10 دقیقه باشد. برای تهیه آن باید 6 عدد خرمای بدون هسته را با نصف لیوان شیر و کمی دارچین در مخلوط‌کن بریزید، سپس300 گرم بستنی وانیلی را به آن اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه این مواد را خوب مخلوط‌کنید. میلک شیک خرمای شما به همین راحتی حاضر شده است. در نظر داشته باشید که بهترین بستنی برای تهیه انواع میلک شیک، بستنی وانیلی است زیرا طعم بستنی وانیلی بر طعم‌های میوه یا مواد دیگر در شیک غالب نیست. اما اگر می‌خواهید شیک چند طعمه داشته باشید می‌توانید به‌جای بستنی وانیلی از بستنی‌های طعم دار استفاده کنید.

میلک شیک پینات چیز

میلک شیک پینات چیز

میلک شیک پینات چیز

 • مواد لازم :

– کره بادام زمینی 1 قاشق

– پنیر خامه ای کوچک 1 عدد

– بستنی وانیلی 300 گرم

 • طرز تهیه :

میلک شیک پینات چیز، شیکی است که در آن به‌جای شیر از پنیر خامه‌ای استفاده می‌شود، البته در برخی از دستورات تهیه میلک شیک پینات چیز ، به استفاده از میزان کمی شیر اشاره شده است. برای تهیه این شیک ابتدا یک قاشق کره بادام‌زمینی و یک عدد پنیر خامه‌ای کوچک را در مخلوط‌کن ریخته و خوب مخلوط‌کنید، سپس 300 گرم بستنی وانیلی را به آن اضافه کرده و به مدت یک دقیقه هم بزنید. برای تزیین می‌توانید از کمی کره بادام‌زمینی و خامه استفاده کنید. این شیک ممکن است ازنظر اکثریت طعم جالبی نداشته باشد اما برخی از افراد از طعم آن لذت می‌برند. در شیک های ترکیبی باید به این نکته توجه داشت که ایجاد یک طعم جدید به خلاقیت و ذائقه آن فرد بستگی دارد و نمی‌توان آن را به‌طور صد در صد رد کرد یا قبول داشت.

میلک شیک هندوانه

میلک شیک هندوانه

میلک شیک هندوانه

 • مواد لازم :

– هندوانه یخ زده 150 گرم

– شیر نصف فنجان

– بستنی وانیلی 200 گرم

 • طرز تهیه :

یکی از میوه‌های پرطرفدار در فصل تابستان هندوانه است که اغلب افراد همیشه آن را در یخچال خانه دارند تا به‌محض رسیدن به خانه از این میوه میل کنند. اما می‌توان باکمی تغییر یک نوشیدنی عالی از این میوه خوشمزه تهیه کرد. برای تهیه میلک شیک هندوانه نیاز به هندوانه، بستنی، شیر و شکر دارید. البته استفاده از شکر در این میلک شیک به‌صورت دلخواه بوده و جزء مواد اصلی آن نیست. حدود 150 گرم هندوانه یخ‌زده را با نصف فنجان شیر و 200 گرم بستنی وانیلی در درون مخلوط‌کن بریزید و به مدت 1 الی 2 دقیقه این مواد را مخلوط‌کنید تا کاملاً یکدست شود. توجه داشته باشید که نباید این مواد را بیش‌ازاندازه هم بزنید زیرا در این صورت بافت میلک شیک از بین می‌رود. میلک شیک هندوانه از پرطرفدارترین شیک‌ها در فصل تابستان است.

میلک شیک زنجبیل و کنجد

میلک شیک

میلک شیک

 • مواد لازم :

– بیسکوییت یا کوکی زنجبیل 4 عدد

– کنجد بوداده آسیاب شده 2 قاشق غذاخوری

– بستنی وانیلی 400 گرم

– شیر 1.5 فنجان

 • طرز تهیه :

اگر جزء کسانی هستید که در فصل زمستان هم دست از خوردن نوشیدنی‌های سرد برنمی‌دارید به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً میلک شیک زنجبیل و کنجد را امتحان کنید. ازآنجاکه زنجبیل و کنجد دارای طبع گرم هستند مانع از بروز سرمای اضافه در بدن می‌شوند، در حقیقت به‌نوعی سرمای میلک شیک را خنثی می‌کنند. برای اینکه بتوانید یک شیک خوشمزه زنجبیل و کنجد تهیه کنید به مواد زیر نیاز دارید.4 عدد بیسکوییت یا کوکی زنجبیل، 2 قاشق غذاخوری کنجد بوداده آسیاب شده، کمی دارچین، حدود 400 گرم بستنی وانیلی و 1.5 فنجان شیر. ابتدا نصف فنجان شیر را گرم کنید و کنجد را به مدت 30 دقیقه در آن قرار دهید. بیسکوییت یا کوکی‌های زنجبیلی را خرد کرده و در یک فنجان شیر بگذارید تا خیس بخورد. اگر دوست دارید می‌توانید به‌اندازه یک یا دو پر زنجبیل تازه در این شیک بریزید. حال تمام مواد به همراه دارچین و بستنی را داخل مخلوط‌کن ریخته و به مدت 2 دقیقه هم بزنید، میلک شیک زنجبیل و کنجد بعد از اتمام این مراحل آماده سرو است.

اگر جزء کسانی هستید که در فصل زمستان هم دست از خوردن نوشیدنی‌های سرد برنمی‌دارید به شما پیشنهاد می‌کنم حتماً میلک شیک زنجبیل و کنجد را امتحان کنید.

  طرز تهیه دسر هلو + 5 روش متفاوت

میلک شیک هلو و رازبری

میلک شیک هلو و رازبری

میلک شیک هلو و رازبری

 • مواد لازم :

– هلو خورد شده 3 عدد

– رازبری به مقدار لازم

– شیر نصف فنجان

– بستنی 300 گرم

 • طرز تهیه :

در ابتدا باید یادآورم شویم که رازبری نوعی تمشک است که طعم دل‌چسبی دارد و مخلوط این میوه با هلو طعمی جذاب را ایجاد می‌کند. کسانی که دوست دارند طعم‌هایی جدید را آزمایش کنند می‌توانند این میلک شیک را تهیه کنند. به دو طریق می‌توانید این میلک شیک را تهیه کنید. نوع اول استفاده از بستنی با طعم هلو به اضافه رازبری و کمی شکر و شیر است. نوع دوم تهیه این میلک شیک به این صورت است که سه عدد هلو را پوست کنده و خرد می‌کنیم و به همراه رازبری در فریزر می‌گذاریم تا یخ بزند. سپس آن‌ها را از فریزر خارج کرده و به همراه نصف فنجان شیر و 300 گرم بستنی در مخلوط‌کن قرار می‌دهیم و به مدت 2 دقیقه آن‌ها را هم می‌زنیم. بعد از یکدست شدن مواد میلک شیک رازبری و هلو آماده سرو است.

میلک شیک به خاطر داشتن بستنی و طعم‌های متفاوت آن طرفداران زیادی دارد. طرز تهیه شیک‌ها آسان بوده و به‌راحتی می‌توان آن‌ها را در خانه حاضر کرد. برای تهیه یک شیک خوشمزه کافی است تا کمی بستنی و شیر را باهم مخلوط‌کنید، و مقداری از میوه‌های که دوست دارید را به آن اضافه کنید و آن‌ها را در مخلوط‌کن هم بزنید. به همین سادگی می‌توانید میلک شیکی باب طبع خود داشته باشید و آن را نوش جان کنید.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.