طرز تهیه کمپوت انجیر و مزیت پزشکی انجیر

تهیه کمپوت انجیر

طرز تهیه کمپوت انجیر و مزیت پزشکی انجیر

طرز تهیه کمپوت انجیر

در این بخش طرز تهیه کمپوت انجیر را برای شما یاد خواهیم داد با استفاده از دستور العمل زیر می توانید به آسانی کمپوت انجیر خانگی تهیه کرده و به همراه عزیزان به عنوان یک دسر میل کنید. طرز تهیه کمپوت انجیر+ مزیت پزشکی موضوع اصلی مقاله ی امروز است . علاوه بر طعم فوق العاده با داشتن مزیت هاموجود این میوه محبوبیت زیادی به دست آورد. برای تهیه کمپوت انجیر باید مراحل گفته شده به ترتیب رعایت شود . اگر برای اولین بار قرار است روش تهیه کمپوت را دنبال کنید توصیه ما این است که مقدار کمی از آن را امتحان کنید ، زیرا با این روش می توانید تمرین کرده و برای دفعات بعدی مقدار زیادی از آن را تهیه کنید . در نظر داشته باشید برای تهیه کمپوت انجیر بهتر است انجیر های سالم و له نشده، استفاده کنیم.

تهیه کمپوت انجیرمواد لازم برای تهیه کمپوت انجیر

  1. لیمو ترش یک عدد
  2. گلاب به اندازه یک چهارم پیمانه
  3. آب به اندازه یک و نیم پیمانه
  4. عسل بهاندازه ی نصف پیمانه
  5. ساقه دارچین به اندازه 2 عدد
  6. وانیل به اندازه ی نصف قاشق چای خوری
  7. انجیر تازه به اندازه نیم کیلو
  8. گلابی سفت به اندازه ی 2 عدد
  طرز تهیه کمپوت کیوی + خاصیت درمانی برای سرما خوردگی

ابتدا لیمو ترش ها را پوست بگیرید و لایه ی سفید موجود بر روی پوسته ی لیمو را جدا کرده و آنها را خرد خرد کنید . سپس پوست های خلال شده را به همراه عسل ، دارچین ، گلاب ، وانیال و آب در یک ظرف به مدت ۵ دقیقه در داخل یک ظرف بجوشانید درب ظرف را نیز باز بگذارید، حال انجیرها را خرد خرد کرده و به همراه۶ گلابی های خرد شده داخل این مخلوط بریزید و اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه بجوشد. بعد از آن انجیرها را از داخل مخلوط بیرون آورده و اجازه دهید شیره انجیر دوباره به مدت ۱۰ دقیقه بجوشد، بعد می توانید آن را بر روی انجیرهای آماده شده بریزید . تهیه کمپوت انجیر به همین سادگی است حال می توان آن را به عنوان یک میان وعده میل کنید. میزان شعله نباید زیاد باشد زیرا در این صورت شیره ی انجیر به سرعت خشک می شود‌. استفاده از گلابی سبب می شود که طعم کمپوت انجیر فوق العاده باشد.طرز تهیه کمپوت انجیر

تهیه کمپوت انجیر برای سلامت قلب

تهیه کمپوت انجیر از آن جا از اهمیت بالا برخوردار است که مزیت پزشکی این ماده ی غذایی بسیار می باشد . این میوه ی پر مغذی را هم می توان خشک کرد و هم می توان به حالت کمپوت برای مدت طولانی نگهداری کرده و از مزیت های آن بهره مند شد. کمپوت انجیر دارای :

  • فنول
  • اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶

می باشد که سلامت قلب شما را تضمین می کند. با استفاده ی منظم این میوه می توان از بیماری های قلبی در امان باشید . بر اساس تحقیقات انجام شده افرادی که انجیر را به طور منظم مصرف می کنند در برابر احتمالات حمله ی قلبی بسیار مقاوم هستند.

کمپوت انجیر برای سلامت قلبتهیه کمپوت انجیر برای کاهش کلسترول

با مصرف و تهیه کمپوت انجیر می توانید به طور قابل ملاحظه ای از افزایش کلسترول در امان بمانید. انجیر دارای پکتین می باشد این ماده بعد از وارد شدن به دستگاه گوارش به سمت روده ها حرکت می کند ، و کلسترول اضافی را جارو کرده و از بدن خارج می کند . انجیر جزو میوه هایی است که بیشترین مقدار فیبر می باشد زمانی که از آن به طور منظم استفاده می کنید می توانید از ابتلا به سرطان های مربوط به دستگاه گوارشی از جمله سرطان روده بزرگ در امان بمانید.

تهیه کمپوت انجیر : فشار خون

مصرف انجیر برای افرادی که فشار خون دارند و یا در معرض ابتلا به فشار خون هستند بسیار مفید خواهد بود. این گونه افراد می توانند با تهیه کمپوت انجیر به صورت خانگی برای مدت طولانی این میوه را در یخجال نگهداری کرده و به طور منظم آن را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، مصرف منظم آن به طور قابل ملاحظه ای فشار خون شما را کنترل خواهد کرد. دلیل بروز فشار خون ، افزایش سدیم در بدن و کاهش پتاسیم است . انجیر حاوی بیشترین مقدار پتاسیم بوده و سدیم بسیار کمی دارد به همین دلیل گزینه ی بسیار خوبی در برابر فشار خون می باشد و البته سبب آرامش اعصابتان نیز خواهد بود.

  دستور پخت مربا کدو حلوایی | طرز تهیه کمپوت کدو تنبل (8 مرحله)

تهیه کمپوت انجیر : کاهش وزن

کاهش وزن با استفاده از مصرف انجیر یکی دیگر از گزینه های مطلوب است، با تهیه کمپوت انجیر و قرار دادن آن در رژیم غذایی خود می توانید گام موثری برای کاهش وزن بردارید. انجیر دارای فیبر بسیار می باشد اینگونه میوه ها شدت گرسنگی شما را به شدت کاهش می دهد ولی ناگفته نماند اگر مقدار زیادی مصرف شود کالری آن سبب افزایش وزن می شود، توصیه ما این است تعداد اندکی از آن را روزانه میل کنید ، زیاده روی در مصرف هرگونه ماده ی مغذی بدون تردید به زیان شما تبدیل خواهد شد.کمپوت انجیر و جلوگیری از ابتلا به فشار خون

تهیه کمپوت انجیر : سلامت دستگاه گوارش

سلامت دستگاه گوارش خود را با مصرف و تهیه کمپوت انجیر خانگی تضمین کنید، انجیر به عنوان ملین عمل می کند زیرا دارای میزان فیبر بسیار زیادی است افرادی که از یبوست رنج می برند به آسانی می تواند با استفاده از این میوه ی مغذی از این مشکل رهایی یابند. بیماری های دستگاه گوارشی با استفاده ی انجیر به طور قابل ملاحظه ای درمان می شود. کمپوت انجیر تهیه شده در منزل عاری از هر گونه ماده ی شیمیایی خواهد بود و به همین دلیل کارایی مطلوب تری دارد.

تهیه کمپوت انجیر : ضد دیابت

انجیر توانایی آن را دارد که میزان انسولین بدن را کاهش دهد . جالب است بدانید که انجمن آمریکا به بیماران دیابتی توصیه می کند که به طور ویژه برای کاهش عوارض دیابت انجیر مصرف کنند. شما می توانید با تهیه کمپوت انجیر در منزل به روش های خانگی میزان قند بدنتان را کنترل کنید و از ابتلا به دیابت در امان باشید. پتاسیم موجود در انجیر می تواند به طور کامل میزان قند را کنترل کند ، هر چه میزان پتاسیم موجود زیاد باشد در این صورت قند موجود در خون هیچ گاه افزایش نمی یابد.

  طرز تهیه لیموناد (Lemonade) | طرز تهیه 5 نوع نوشیندنی لیموناد

تهیه کمپوت انجیر : دشمن سرطان

کمپوت انجیر یک گزینه ی مطلوب برای درمان سرطان است . از زمان های بسیار گذشته برگ های انجیر به عنوان درمانی بسیار مطلوب برای سلول های سرطانی بوده است . با تهیه کمپوت انجیر و مصرف آن می توانید از بسیاری از سرطان ها به ویژه سرطان پستان در امان بمانید . انجیر یک آنتی اکسیدان قوی وسرشار از ویتامین C و آهن می باشد و  در برابر بسیاری از رادیکال های آزاد و البته مواد سرطانزا است به همین دلیل کارایی بسیار مطلوب دارد. سعی کنید بیشتر کمپوت های تشکیل شده ی خانگی را در اولویت خود قرار دهید.کمپوت انجیر

تهیه کمپوت انجیر :تسکین گلودرد و سرماخوردگی

با مصرف انجیر می توانید دردهای گلودرد خود را در سرماخوردگی را کاهش دهید ‌ .محلول انجیر به طور کامل فشارهای موجود بر تارهای صوتی را کاهش می دهد. اگر می خواهید از خواص انجیر به طور کامل با استفاده از کمپوت بهره مند شوید پیشنهاد ما آن است که که کمپوت انجیر تهیه شده را در اولویت قرار دهید با تهیه کمپوت انجیر می توانید آن را برای مدت طولانی نگهداری کنید . خشک کردن انجیر اگر چه از دیگر گزینه ها است ولی کمپوت آن معمولا در اولویت قرار می گیرد زیرا طعم تازه ی انجیر در این حالت نگهداری می شود . با مصرف منظم آن می توانید از مزقت های پزشکی در امان باشید.

No Comments

Post A Comment